in

Jak przygotować wyprawkę dla noworodka?

Jak przygotIstnieją dwa typy przyszłych rodziców – ci, którzy przygotowują się do porodu o wiele wcześniej oraz ci, którzy odkładają niezbędne zakupy na ostatnią chwilę. Wyprawka dla noworodka to jednak coś, co lepiej zaplanować odpowiednio wcześnie. Kompletowanie wszystkich niezbędnych produktów wiąże się z dużym stresem, a osoby czekające na dziecko zastanawiają się, czy robią wszystko prawidłowo. Warto więc poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania, by móc się nieco uspokoić. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Ubranka

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka nie można oczywiście zapomnieć o ubrankach. Maluch rośnie bardzo szybko, szczególnie w pierwszym roku życia. Na początek przydadzą się body i śpioszki w rozmiarze 56 – 68cm. W zależności od pory roku należy również przygotować odpowiednie ubranka na zewnątrz, takie jak czapeczki czy kurteczki. Muszą one być wykonane z materiałów przepuszczających powietrze.

Pościel

Pościel dla noworodka to kolejny niezbędny element wyposażenia w dziecięcej wyprawce. Warty uwagi będzie specjalny ochraniacz do łóżeczka, dzięki któremu maluch nie uderzy główką w twarde szczebelki. Małe dziecko powinno spać raczej w ciepłym śpiworku niż pod kocem lub kołderką. Zapobiega to ryzyku naciągnięcia ruchomej tkaniny na główkę. W przypadku zakupu kocyka najlepiej sprawdzą się najcieńsze modele. Brzeg powinien być podwinięty pod materac od strony stóp dziecka, by przykrycie sięgało maksymalnie do klatki piersiowej.

Pieluchy

Kompletowanie wyprawki dla noworodka wiąże się oczywiście również z koniecznością zakupu pieluch. Niegdyś tego typu produkty kojarzone były wyłącznie ze zwykłymi, białymi, tetrowymi pieluchami. Obecnie w sklepach dostępne są też te wykonane z innych materiałów, np. bambusowe, muślinowe czy bawełniane. Warto wybierać właśnie tkaniny delikatne dla wrażliwej skóry dziecka.

Kosmetyki

Do wyprawki dla noworodka należy wybrać jedynie najbardziej potrzebne kosmetyki. W zestawie koniecznie muszą znaleźć się: delikatne i bezzapachowe mydełko natłuszczające, oliwka, krem ochronny na pupę, bawełniane waciki, sterylne gaziki, sól fizjologiczna, proszek do prania dla dzieci, chusteczki jednorazowe i roztwór spirytusowy do pielęgnacji kikuta pępowiny. Kosmetyki dla maluchów nie mogą zawierać w składzie szkodliwych substancji.

Wyposażenie pokoju

Przyszli rodzice powinni również odpowiednio wcześnie przemyśleć wyposażenie pokoju noworodka. Najważniejszy jest zakup łóżeczka i materaca. Przydatne będzie też nosidełko lub chusta do noszenia, wózek głęboki bądź wielofunkcyjny, a także przewijak z wanienką. Jeśli rodzice mają taką możliwość, mogą zakupić elektroniczną nianię oraz monitor oddechu.

Dodatkowe akcesoria

Istnieje też lista akcesoriów, które teoretycznie nie są niezbędne przy kompletowaniu wyprawki, lecz dobrze, by się w niej znalazły. Przydać mogą się ceratki do łóżeczka i ceratka do wózka, wkładki laktacyjne, odciągacz pokarmu, butelka ze smoczkiem, termometr kąpielowy czy myjka. Warto rozważyć też zakup szczotki do włosów wykonanej z miękkiego włosia oraz nożyczek do paznokci.

Co o tym myślisz?

20 punktów
Dobre! Mało ciekawe

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

zachwycajace pluszaki

Pluszaki, które zachwycają! Co uroczego można kupić chłopcu, lub dziewczynce?

stroje plywackie dla dzieci

Jakie stroje pływackie dla dzieci można kupić?