in

Jak uczyć dziecko tolerancji wobec innych?

Każdy z nas jest inny – dla dorosłych to nic odkrywczego. Jednak jak rozmawiać z dzieckiem o tym, że ludzie różnią się między sobą i każdy jest nie tyle inny, co wyjątkowy? Spróbuj zainspirować swoją pociechę do rozmowy. Z LEGO® Friends stanie się to prostsze!

Co robić, gdy do grupy dołącza ktoś nowy?

Nowe dziecko w grupie to przeżycie zarówno dla tej osoby, jak i dzieci, które znają się od kilku lat i przyjaźnią ze sobą. Jeżeli Twoje dziecko bardzo często porusza temat osoby, która dołączyła do klasy, wykorzystaj ten moment.

Zaproponuj wspólne obejrzenie serialu z postaciami z LEGO® Friends. Włączcie odcinek, w którym Zac pierwszy raz pojawia się w szkole w Heartlake i zwróćcie uwagę, jakie emocje towarzyszą mu przy przekroczeniu progu budynku. Zachęć swoje dziecko do odnalezienia podobieństw w zachowaniu Zaca i nowej osoby w klasowej drużynie. Rezolutny malec z pewnością zrozumie, że wejście do nieznanego środowiska jest ogromnym przeżyciem i od tego momentu spojrzy inaczej na nowego kolegę lub koleżankę. Być może zachowa się jak Paisley i zapozna nowicjusza ze szkolnymi zwyczajami.

Najlepszy przyjaciel zmienia zainteresowania – co wtedy?

We wczesnych latach szkolnych najlepsze przyjaźnie zawiązują się między dziećmi, które dzielą pasje i zainteresowania. Wspólne tematy i częste spotykanie się na ulubionych zajęciach spajają znajomość. Jednak dzieci dorastają i poznają inne środowiska, które inspirują je do podejmowania nowych hobby. Zdarza się, że jedno z przyjaciół porzuca dotychczasowe zainteresowania i oddaje się całkowicie nowemu zajęciu. To może być trudne dla Twojego dziecka, które spędzało wiele czasu na wspólnych treningach lub zabawach z przyjacielem.

Małe dzieci przeżywają bowiem zmiany mocniej niż dorośli. Często rozmawiaj ze swoją pociechą o jego przyjaciołach i reaguj, gdy maluch ma problem z zaakceptowaniem nowego stanu rzeczy. Z pewnością pomogą Wam w tym bohaterowie serialu z serii LEGO® Friends, którzy pokazują, że można tworzyć zgraną paczkę przyjaciół pomimo zauważalnych różnic!

lego friends

Co o tym myślisz?

20 punktów
Dobre! Mało ciekawe

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Gry dla dzieci – idealny sposób na wspólne spędzanie czasu

lego

Jak uczyć dziecko dbania o porządek z pomocą LEGO®?