in

Kolonie dla dzieci: nad morze, w góry czy nad jezioro? Podpowiadamy!

Szukając kolonii dla dziecka wielu rodziców skupia się na kierunku wyjazdu. Od wielu lat największą popularnością cieszą się imprezy nad morzem, natomiast nie jest to wcale jedyne rozwiązanie. Organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w swoich ofertach również kolonie nad jeziorem czy w górach. Którą opcję wybrać, aby zapewnić dziecku super wakacje? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Kolonie dla dzieci nad morzem

Dla wielu rodziców, ale też samych kolonistów, jest to oczywisty wybór. Polskie wybrzeże Bałtyku jest i jeszcze długo pozostanie najchętniej odwiedzanym regionem turystycznym w naszym kraju. Jeśli Twoje dziecko nie wyobraża sobie wakacji bez plaży i kąpieli w morzu, to nie ma się nad czym dłużej zastanawiać.

Zalety:

 • Plaża + morze = podstawowy przepis na udane wakacje;
 • Dojazd nad morze jest stosunkowo mało uciążliwy dla większości mieszkańców Polski;
 • Duży wybór wyjazdów kolonijnych;

Wady:

 • Nadmorskie kurorty w sezonie są mocno zatłoczone;
 • Duża popularność kolonii nad morzem sprawia, że trzeba dość szybko rezerwować miejsce dla dziecka;

Kolonie dla dzieci w górach

To druga najpopularniejsza opcja. Polska ma wyjątkowo piękne góry – i mówimy tutaj nie tylko o Tatrach. Jeśli masz aktywne dziecko, które zasmakowało już trekkingu, a przy tym świetnie czuje się w regionach górskich, to kolonie na południu naszego kraju powinny być strzałem w dziesiątkę.

Zalety:

 • Mnóstwo opcji aktywnego spędzania czasu;
 • Piękne widoki;
 • Atrakcyjna odmiana dla dziecka, które wcześniej jeździło na kolonie tylko nad morze;

Wady:

 • Nie każde dziecko będzie zadowolone z aktywnego spędzania czasu na koloniach (zwłaszcza maszerowania po górach czy dolinach);
 • Dość długi i uciążliwy dojazd, szczególnie z północnej Polski;

Kolonie dla dzieci nad jeziorem

Jest to opcja, która budzi najmniejsze zainteresowanie, co wcale nie oznacza, że trzeba ją z góry odrzucić. W Polsce organizuje się mnóstwo świetnych imprez wakacyjnych dla dzieci właśnie w regionach słynących z pięknych jezior – nie tylko na Mazurach.

Kolonie nad jeziorem będą super propozycją dla dzieci zainteresowanych wodniactwem, chcących spróbować czegoś nowego oraz spędzić wakacyjny czas blisko natury.

Zalety:

 • Nieoczywisty, a bardzo atrakcyjny turystycznie kierunek;
 • Mnóstwo opcji spędzania czasu w trakcie kolonii (spacery, sporty wodne, plażowanie itd.);
 • Bliskość natury;
 • Dogodny dojazd z wielu regionów kraju;

Wady:

 • Nie będzie to atrakcyjny wyjazd dla dziecka, które po prostu woli morze czy góry i nie przepada za kąpielami w jeziorze;

Kierunek kolonii nie jest aż tak ważny

Pewnie, że warto zafundować dziecku kolonie w atrakcyjnym dla niego miejscu, kierując się jego preferencjami w zakresie kierunku wyjazdu. Pamiętajmy natomiast, że największy wpływ na to, czy pociecha wróci do domu uśmiechnięta od ucha do ucha ma program imprezy i panująca podczas niej atmosfera.

Super kolonie można zorganizować w mało popularnym turystycznie miejscu, blisko domu, z dala od tłumów. Ważne, aby dzieci nie miały czasu na nudę, dobrze się ze sobą dogadywały i szybko się zintegrowały – najlepiej dzięki wspólnym aktywnościom skupionym wokół jakiegoś motywu przewodniego.

Stąd radzimy, aby w mniejszym stopniu analizować kierunek, a bardziej tematykę kolonii. Dziś w ofertach czołowych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej – na przykład firmy Kogis – znajdziemy olbrzymi wybór imprez tematycznych. Kogis organizuje m.in. kolonie survivalowe, sportowe, taneczne, jeździeckie, artystyczne, Harry Potter, Minecraft i wiele innych.

Z pełną ofertą kolonii dla dzieci organizowanych przez Kogis – zarówno nad morzem, w górach, jak i nad jeziorem – zapoznasz się na stronie kogis.pl.

Co o tym myślisz?

19 punktów
Dobre! Mało ciekawe

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Zabawki dla dzieci – kreatywna rozrywka i rozwój

Gry dla dzieci – idealny sposób na wspólne spędzanie czasu