in

Pomysły na ferie 2023 z dziećmi. Nie tylko dla osób z grubszym portfelem!

Bardzo wysoka inflacja to główny powód, dla którego Polacy rewidują swoje wcześniejsze plany na ferie 2023. Zaciskać pasa muszą nawet osoby nieźle sytuowane, które m.in. rezygnują z tradycyjnych wyjazdów narciarskich. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, a jednak chcesz zapewnić dziecku fajny czas w okresie dwutygodniowej laby, to mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Poznaj nasze pomysły na ferie 2023 z dziećmi, które wcale nie muszą zrujnować domowego budżetu.

Terminy ferii zimowych 2023

Gdy czytasz ten artykuł, to w kilku polskich województwach już trwają ferie zimowe. Tradycyjnie terminy ferii różnią się w zależności od regionu, co ma zapobiec tłokowi na drogach i w popularnych kurortach.

Poniżej znajdziesz terminy ferii 2023 z podziałem na poszczególne województwa:

  • Od 16 do 29 stycznia– województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.
  • Od 23 stycznia do 5 lutego– województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie.
  • Od 30 stycznia do 12 lutego– województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.
  • Od 13 do 26 lutego– województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

Zacznij od sprawdzenia ofert półkolonii

Ograniczony budżet wcale nie musi stanąć na przeszkodzie w zorganizowaniu dziecku całkiem fajnego czasu w okresie ferii. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na sfinansowanie rodzinnego wyjazdu na przykład na narty, to w pierwszej kolejności zapoznaj się z lokalną ofertą półkolonii. Gdzie ich szukać?

Zacznij od szkoły, do której uczęszcza dziecko. Placówka prawdopodobnie organizuje półkolonie dla uczniów, przy czym liczba miejsc zawsze jest mocno ograniczona, dlatego warto się pospieszyć. Zwłaszcza, że koszt jest symboliczny. W ramach półkolonii dzieci najczęściej uczestniczą w zajęciach sportowych, plastycznych, rozgrywkach szachowych, mają wyjście do kina czy jedną wycieczkę po okolicy.

Jeśli nie uda się w szkole, to oferty półkolonii dla dzieci warto poszukać w lokalnych domach kultury czy w różnego rodzaju instytucjach samorządowych, na przykład w teatrze, operze, filharmonii, w klubach sportowych itd.

Atrakcyjny czas z dzieckiem w mieście

Nie wszystkie dzieci są zainteresowane udziałem w półkoloniach. Jeśli możesz sobie pozwolić na wzięcie urlopu w okresie ferii, to warto wykorzystać ten czas na zacieśnienie relacji z pociechą i poświęcenie jej całej swojej uwagi. Polecamy!

Codziennie zaproponuj dziecku inną aktywność. Odciągnij ją od telewizora, telefonu i konsoli czy komputera. Często wychodźcie z domu, w czasie niepogody grajcie w planszówki, wspólnie gotujcie, pieczcie ciasta, wykonujcie prace plastyczne etc.

Fajnym pomysłem na ferie w mieście z dzieckiem może być wybranie się do kina, teatru, odkrywanie atrakcji swojego miejsca zamieszkania, które na pewno ma jeszcze sporo do zaoferowania, a na co dzień brakuje czasu na spacery czy wizyty w lokalnych muzeach.

Bliższe wyjazdy

W codziennym zabieganiu często nie dostrzegamy, że w bezpośredniej okolicy naszego miejsca zamieszkania znajdują się ciekawe atrakcyjne turystyczne. Warto je odwiedzić w okresie ferii. Nie wymaga to ani dużego budżetu, aby poświęcania urlopu – można przecież zorganizować weekendową wycieczkę dla całej rodziny. Wiele takich atrakcji jest również dostępnych zupełnie za darmo.

Weekend w fajnym hotelu

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na tygodniowe czy tym bardziej dwutygodniowe ferie z całą rodziną, to przynajmniej rozważ krótszy, weekendowy wyjazd do dobrej klasy hotelu. Taki pobyt nie musi stanowić dużego obciążenia dla domowego budżetu. Poszukaj atrakcyjnych ofert bezpośrednio na stronach hoteli czy w popularnych serwisach rezerwacyjnych.

Wskazówka

Na weekend warto wybrać hotel z rozbudowanym zapleczem basenowym i SPA, co pozwoli solidnie odpocząć i naładować baterie również rodzicom.

Rodzinny wyjazd na termy

Termy to bardzo popularny wybór wśród rodzin, które mają do dyspozycji niewiele czasu, a budżet nie pozwala im na zorganizowanie pełnoprawnego wyjazdu na ferie. Już kilkugodzinny pobyt w kompleksie termalnym będzie świetnie spędzonym czasem, dostarczając mnóstwo zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

My szczególnie polecamy wybrać się do Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie czeka na Was kilkadziesiąt basenów wypełnionych zdrową, ciepłą wodą termalną, zjeżdżalnie, strefa dziecięca, strefa saun, a także bogata oferta zabiegów odnowy biologicznej.

Po więcej pomysłów na ferie 2023 z dziećmi zajrzyj do artykułów na stronie https://www.termybukovina.pl/blog.

Co o tym myślisz?

20 punktów
Dobre! Mało ciekawe

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

stroje plywackie dla dzieci

Jakie stroje pływackie dla dzieci można kupić?

Zabawki edukacyjne dla dzieci – dlaczego warto?